90’lar modasının öne çıkanları

Özellikle Türkiye’de, tüm zamanların en renkli ve eğlenceli zamanları şüphesiz ki 90’lı yıllar. Çoğu kişinin övgü ve hasretle söz ettiği, 90’larda çocuk olanların kaçmakta olan bir treni yakalarmışçasına bundan mutlu olduğu 90’lar, birçok özelliğiyle ön plandaydı. 90’lara dair en öne çıkan özelliklerden biri, şüphesiz moda akımı. İçinde 90’lara dair özlem barındıranlar için, 90’lı yıllarda en çok tercih edilen kıyafetleri derledik.

ODUNCU GÖMLEKLER

Kareli, oversize ve rahat oduncu gömlekler, 90’lar modasının vazgeçilmezleri arasındaydı. Herkesin rengarenk giyindiği o yıllarda, renk renk desen desen kareli oduncu gömlekleri, birçok kişi tarafından tercih ediliyordu. O yıllarda, kot pantolonlar, oduncu gömleği ve deri ceketle yapılmış bir kombin, şüphesiz eşsiz kabul ediliyordu.

ÇİÇEKLİ ELBİSELER

Rengarenk 90’ların, elbiseleri de elbette rengarenkti. Elbiselerde, çoğunlukla çiçek desenleri hakimken, bu elbiseler özellikle genç kadınların vazgeçilmeziydi.

KOT CEKETLER

90’lar modasından bahsederken, kot ceketlerin çok önemli bir yeri olduğunu atlamak oldukça yanlış olur. O dönemde, neredeyse her kıyafetin tamamlayıcı parçası olan kot ceketler, şimdilerde de oldukça popüler. Yazın renkli, zarif elbiselerle, kışın ise boğazlı kazaklar ve kadife pantolonlarla kombinlenebilecek bu parça, 90’ların vazgeçilmeziydi.

TULUMLAR

Özgün 90’ların en özgün kombinlenebilecek parçalarından biri de tulumlardı. Bugünlerde daha çok hamilelerin tercih ettiği tulumlar, o yıllarda sıklıkla tercih edilirdi.

KOT PANTOLONLAR

Günümüzün de vazgeçilmez parçaları arasında bulunan kot pantolonlar, 90’lı yıllarda bir çılgınlık haline dönüşmüştü. Neredeyse her üründe, kota rastlamak mümkünken, yapılan kombinler bazen kot üstüne kot şeklinde bile olabiliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir